▪️Байден оголосив в США надзвичайний стан через загрозливою діяльності РФ

Байден оголосив в США надзвичайний стан через загрозливою діяльності РФ
Президент США Джо Байден оголосив про введення в США загальнонаціонального надзвичайного стану в зв’язку з “надзвичайною загрозою” створюваної зовнішньої зовнішньої діяльності уряду Російської Федерації.

Про це йдеться в листі до Конгресу США, що є доповненням до указу “про блокування власності в зв’язку зі специфічною вредітельной зовнішньою діяльністю уряду РФ”, оприлюдненому Білим домом, пише “Європейська правда“.

“Повідомляю, що я видав наказ про оголошення національний надзвичайний стан у зв’язку з нетиповою і надзвичайною загрозою національній безпеці, зовнішній політиці та економіці США, створюваної специфічної шкідницької зовнішньою діяльністю уряду Російської Федерації”, – йдеться в тексті.

Серед таких дій Байден називає спробу підірвати проведення вільних і чесних демократичних виборів, а також підірвати демократичні інститути в США і країнах-партнерах і союзників, участь Росії і сприяння злочинної кібердіяльності, спрямованої проти США і союзників, сприяння і використання транснаціональної корупції для впливу на іноземні уряду.

Також це здійснення “екстериторіальної діяльності, спрямованої проти дисидентів або журналістів, дії для підриву безпеки в країнах і регіонах, важливих для національної безпеки США, порушення усталених принципів міжнародного права, включно з повагою територіальної цілісності країн”.

“(Все це) становить нетипову і надзвичайну загрозу національній безпеці, зовнішній політиці та економіці Сполучених Штатів”, – робить висновок Байден.

Лист додається до відповідного указу Джо Байдена “з блокування власності в зв’язку зі специфічною шкідливої ​​зовнішньою діяльністю уряду РФ”.

Указ передбачає блокування в США активів осіб, яких США визнають відповідальними за або причетними в прямій або непрямий спосіб до:

  • злочинної діяльності РФ через кібертехнології,
  • її втручанню в вибори в США або іншій країні,
  • дій, що підривають демократичні процеси або інститути в США або інших країнах,
  • транснаціональної корупції;
  • вбивств або заподіяння фізичної шкоди громадянам США або їх партнерам;
  • дій, що підривають мир, безпеку, політичну стабільність або територіальну цілісність США, країн-союзників і партнерів;
  • оманливим транзакціях або іншим спробам обійти санкції США, включаючи використання цифрової валюти;

Як випливає з документа, такі санкції можуть торкнутися осіб, які займали вищі керівні посади в уряді РФ, організаціях, причетних до вищезгаданої діяльності або які є “політико-адміністративним підрозділом, агентством або інструментом уряду РФ”, а також їх безпосередніх близьких – другого з подружжя і повнолітніх дітей.

Блокування власності можлива в тому числі за матеріальну, фінансову чи технологічну підтримку зазначених видів діяльності або осіб з цього переліку.

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *