Звільнення Борівської громади

Джерело Борівська селищна рада

🔹 Станом на 26 вересня 2022 року продовжується боротьба за звільнення лівобережної частини Борівської громади від рашистських окупантів. Ведуться бойові дії. ЗСУ витісняють противника, але визволені території потерпають від ворожих обстрілів. Звуки вибухів також постійно чути з півночі, сходу та півдня. Окупаційна влада залишила громаду, майже всі колаборанти також втекли. Частина місцевих жителів протягом останнього тижня виїхала на більш безпечні території. Решта залишаються вдома, у разі небезпеки ховаються у підвалах та укриттях. Пересуватися вулицями та автошляхами між населеними пунктами наразі небезпечно. Електроенергії, мобільного зв’язку та інтернету в громаді немає.


🔸 Звільнення населених пунктів Борівщини на лівому березі Оскола почалося з півдня. Зокрема, село Піски-Радьківські (другий за розміром населений пункт громади, де до війни мешкало біля 2 тис. людей), вже перебуває під контролем ЗСУ. Але українські військові наразі ще виявляють там групи російських військових, проводять зачистки, розмінування. Місцеві жителі радо зустрічають наших воїнів, намагаються допомогти у побутових питаннях, готують для захисників їжу, зі сльозами радості на очах дякують за визволення.
🔹 Сьогодні Борівський селищний голова Олександр Тертишний, заступник голови Ізюмської районної ради Сергій Шутько, активний волонтер, член виконкому Борівської селищної ради Валерій Озерний та харківський волонтер Дмитро Коломієць вперше від початку окупації громади змогли проїхати на лівобережну територію Борівщини, побували у селі Піски-Радьківські і доставили близько двох тонн гуманітарної допомоги для місцевих жителів.
Вони на власні очі побачили руйнування, яких зазнало село. На його території наразі багато залишків знищеної і пошкодженої російської військової техніки.
Піщани щиро раділи зустрічі з земляками, дякували, обіймалися, розповідали про життя в окупації, ділилися своїми проблемами, озвучували потреби.
«Поїздка була складною, але надзвичайно емоційною. В Ізюмі ми з радістю зустріли своїх земляків, працівників поліції, які там виконували свої обов’язки. Потім у супроводі військових через майже знищене село Яцьківка, пошкоджені села Рубці та Лозове, поїхали до Пісок-Радьківських, – розповів Борівський селищний голова. – Люди, яких ми зустріли, були дуже раді та здивовані, адже ще вчора тут точилися бої. На вулицях лежать тіла окупантів, які тут знайшли собі смерть і їх ще не встигли навіть прибрати. Піщани наперебій розповідали нам про життя в окупації і зі сльозами дякували мужнім воїнам ЗСУ за визволення».
За словами Олександра Тертишного, за час перебування в селі ще не вдалося повністю оцінити масштаби збитків, але вже очевидно, що зруйновано багато житлових будинків, господарчих будівель, повністю знищений дитячий садок, дуже пошкоджена школа: повилітали шибки, у стінах діри від снарядів, зруйновано дах. «Попереду оцінка всіх масштабів руйнувань в селі Піски-Радьківські, але ясно одне – наші земляки пережили жахливі місяці, наслідки яких ми будемо відчувати ще дуже довго.
Наразі нашим головним завданням є забезпечити мешканців деокупованих населених пунктів нашої громади продуктами харчування, ліками, підтримати їх морально, відновити електро-, газо-, водопостачання та зв’язок. Тому ми разом з Ізюмською військовою адміністрацією вже запланували найближчими днями доставку гуманітарної допомоги та ліків у більшій кількості до цього села», – розповів Олександр Тертишний.
Він також висловив подяку голові Ізюмської РВА Степану Масельському за організацію цієї поїздки в максимально стислі терміни, а також ХОВА, РВА та благодійним фондам за надання гуманітарного вантажу.
Нагадаємо, минулого тижня селищний голова з командою так само відвідали звільнені села правобережної частини громади, зокрема, Підвисоке та Гороховатку, чотири рази доставивши туди гуманітарні вантажі.
Віримо, що найближчим часом і всі інші населені пункти нашої громади будуть звільнені від ворога і ми будемо відбудовувати та налагоджувати мирне життя.
🇺🇦 Низький уклін нашим захисникам, завдяки яким рідна земля поступово звільняється від ворожої навали. Слава Україні!
На фото: у селі Піски-Радьківські 26.09.2022 року

0