▪︎Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку

Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку – це свято, якому ще немає 10 років, проте воно активно відзначається світовою спільнотою. Для цієї знаменної події була обрана дата 6 квітня. Свято було запроваджене представниками ООН з метою звернути увагу людства на важливість спорту та спортивних змагань для розвитку людства та створення мирних відносин. Спортивна активність – це запорука здоров’я та добробуту, а об’єднання різних націй навколо спортивних подій сприяє миру на нашій планеті.

ЯК ВИНИКЛА ІДЕЯ ВІДЗНАЧАТИ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СПОРТУ НА БЛАГО МИРУ ТА РОЗВИТКУ?

Запровадження Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку відбулося влітку 2013 року на засіданні Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй. Рішення про святкування, та пов’язана з ним резолюція, були прийняті одноголосно. 

Під час першого святкування цієї дати, а це відбулося 6 квітня 2014 року, Пан Гі Мун, який на той час обіймав посаду Генерального секретаря ООН звернувся до міжнародної спільноти з словами підбадьорення та з проханням підтримати святкування Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку. За його словами спорт – це універсальний об’єднуючий фактор для людей різного соціального походження, національності та статків. Любов до спорту дозволяє усунути суперечки та розбіжності між різними верствами населення нашої планети.

Спорт відкриває перед нами великі можливості для фізичного та морального розвитку, він зміцнює безліч людських цінностей, які протягом століть відстоюються в ООН. Серед низ рівність, справедливість та взаємоповага. Завдяки спорту суспільство змінюється на краще. На думку представників ООН спорт є чудовим інструментом для поширення ідей миру, позитивних соціальних та економічних цілей розвитку, що сформовані в так званій Декларації тисячоліття.

ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТОК СПОРТУ

Спритність, швидкість та витривалість цінувалися в усі часи історії людства. За словами істориків та археологів ще первісні люди змагалися у своїй силі під час полювань. Проте офіційно батьківщиною фізичної культури, спорту та спортивних змагань вважається Стародавня Греція. Саме тут виникли олімпійські ігри, саме тут величезне значення мали сила та фізична підготовка.  Так, атлети тут цінувалися не менше аніж науковці та філософи.

Не менш важливим було фізичне виховання і у Стародавньому Сході. Саме тут розвивалися відомі зараз види бойових мистецтв: Кунгфу та Ушу в Китаї, Дзюдо та Айкідо в Японії, Тайський бокс в Тайланді, Тхэквондо в Кореї тощо. Вправи єдиноборств були призначені для загартування витривалості, вправності, сили та наполегливості бійців.

У процесі розвитку людства з’являлися нові форми фізичних змагань.

ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ

Олімпійські ігри вважаються наймасштабнішими міжнародними змаганнями, що відбуваються через кожні чотири роки під керівництвом Міжнародного олімпійського комітету. Найбільше досягнення, до якого прагне кожен спортсмен, Медаль олімпійських ігор.

Перші Олімпійські ігри проводилися в Стародавній Греції у період з 776-го до нашої ери по 393-й рік нашої ери. Змагання відбувалися у місті Олімпії, яке вважалося для атлетів священним. Саме від цього міста походить сучасна назва «Олімпійські ігри».

Відродження сучасних міжнародних спортивних змагань припадає на кінець 19 століття. Ініціатором відновлення цієї спортивної традиції став Пьєр де Кубертен – відомий громадський діяч з Франції. Перші сучасні Олімпійські ігри відбулися в 1896 році, та проводяться раз у 4 роки. Виключеннями стали роки Другої  Світової війни. У першій половині 20-го століття світова спільнота почала проводити так звані зимові Олімпійські ігри, які також відбуваються що чотири роки, але не збігають з роком проведення літніх ігор. 

Спорт важливий не тільки для здорових людей, так спортсмени з обмеженими фізичними можливостями беруть участь в Паралімпійських іграх, що є продовженням звичайних Олімпійських. 

У змаганнях також беруть участь жінки. При чому у тих видах спорту, які донедавна вважалися чоловічими.

РОЗВИТОК СПОРТУ В УКРАЇНІ

Як і в інших країнах спорт в Україні завжди цінувався досить високо. У 19 столітті наші предки дізналися про основні європейські види спорту та почали їх активно практикувати. Так, серед індивідуальних видів спорту українцям полюбилися поєдинки з боротьби та фехтування. Що стосується командних різновидів – то на теренах нашої країни швидко прижилися футбол та хокей.

Історики стверджують, що перша спортивна група – «Товариство Сокіл» – була створена у Львові в середині 19-го століття. Наприкінці того ж століття на території України налічувалося близько 200 спортивних об’єднань, у яких брало участь понад 8 000 спортсменів.

У всесвітніх олімпійських іграх українці почали брати участь з моменту їх створення у 1894 році. А до складу засновників олімпійського руху увійшов генерал української армії Олексій Бутовський. У змаганнях з греко-римської боротьби найкраще показав себе Іван Піддубний – впевнений переможець усіх чемпіонатів з цього виду спорту.

Особливо стрімкого розвитку український спорт зазнав у 1917 році, а з 1921-го року проводяться різноманітні змагання та олімпіади всеукраїнського значення. Переможці таких спартакіад надалі змагаються у всесоюзних та у всесвітніх змаганнях.

Спорт продовжує розвиватися після Другої світової війни. Цей час подарував нам Ларису Латиніну – власницю найбільшої кількості олімпійських медалей у період з 1964 по 2012 рр.; Сергія Бубку – засновника 35 світових рекордів зі стрибків на жердині; футбольну команду «Динамо», що виборола Суперкубок Європи, тощо. 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СПОРТУ НА БЛАГО МИРУ ТА РОЗВИТКУ В ІСТОРІЇ

  • 776до н.е.Початок проведення Олімпійських ігор у Стародавній Греції.
  • 1896Відновлення традиції Олімпійських ігор. Перші сучасні Олімпійські ігри починають проводитися раз у 4 роки.
  • 2013літоЗапровадження Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку Генасамблеєю Організації Об’єднаних Націй.

ЧОМУ ВАЖЛИВИЙ ЦЕЙ ДЕНЬ? 

Спортивні змагання слугують єднальним фактором для різних країн світу. У спорті не мають значення ані походження, ані релігія, ані колір шкіри, ані фінансові статки. Тільки сила духу, наполегливість та невпинна праця вирішують, хто стане переможцем. Спорт – це мирний захід, який спонукає тільки до дружніх взаємовідносин між різними державами.

Та спорт – це не тільки змагання, перемоги, медалі та світові рекорди. Це прагнення до свого ідеалу, бажання отримати красиве та здорове тіло. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *