Рада дозволила списувати кредити за знищені через війну житло та автомобілі

Парламент 1 грудня прийняв Закон №7441-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо підтримки позичальників, майно яких було знищено або зазнало пошкоджень внаслідок збройної агресії російської федерації проти України».

🟢Закон, зокрема, передбачає, призупинення виплат фізичних осіб-позичальників по кредитах на рухоме та нерухоме майно яке:
✅опинилося на тимчасово окупованій території або на території активних бойових дій;
✅пошкоджене або знищене внаслідок воєнних дій
за наявності підтверджуючих документів позичальники можуть отримати у кредитора призупинення платежів по кредиту.

💁‍♀️Також передбачається списання (прощення) кредиту на житло. Це право матимуть позичальники, у яких:
✅нерухомість була знищена внаслідок війни;
✅воно було єдиним місцем проживання сім’ї позичальника;
✅станом на 23 лютого відсутня прострочена заборгованість за таким договором;
✅метою отримання кредиту згідно договору є придбання, реконструкція чи будівництво такого нерухомого майна, або придбання такого автомобіля.

У такому випадку кредитор отримує право на компенсацію громадянам України за майно знищене внаслідок збройної агресії росії. Розмір компенсації не може перевищувати основної суми кредиту позичальника.

Інші збитки, наприклад неотримані проценти, є упущеною вигодою та можуть бути відшкодовані відповідно до законодавства за рахунок держави-агресора.

🚗По позикам на автомобілі анулювання заборгованості можливо для знищених авто, але якщо станом на 23 лютого 2022 року авто в сім’ї позичальника це було єдиним і якщо заборгованість за таким договором не була прострочена на більше ніж 7 днів.

❗️Термін для подачі заявок – період дії в Україні воєнного стану + 3 місяці після дня його припинення. Під кожен кейс позичальники мають в той чи інший момент надати кредитору підтверджуючі документи.

читайте також

0