Чи можна отримати паспорт громадянина України закордоном?

♂️ Знали ви, що у випадку втрати паспорта на території іноземної держави чи його відсутності, українське законодавство надає можливість його отримання в іншій країни? Так ось, відповідна можливість затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 10 червня 2022 року №678 «Про реалізацію експериментального проекту щодо оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які перебувають за межами України».

☝Щоб оформити потрібний документ, перш за все, варто звернутися до відокремленого підрозділу ДП «Документ» в країні, якій перебуваєте. Для цього необхідно зареєструватися на сайті установи. Перелік підрозділів в іноземних країнах (філій, представництв) відповідної установи визначатимуться Державною міграційною службою за погодженням Міністерства закордонних справ.

❗️ Довідково. На сьогоднішній день, отримати внутрішній паспорт громадянина України та закордонний паспорт в підрозділах ДП «Документ» можна лише в Польщі. Оскільки, відповідний проект уряд планує повноцінно запустити впродовж наступних двох років і повний перелік держав, де можна буде отримати паспорт громадянина України, буде сформований поступово.

1️⃣ Щоб оформити ID-картку особам, які досягли 14-річного віку, потрібно мати такі документи:
▪️ свідоцтво про народження;
▫️ паспорти обох батьків або одного з них;
▪️ за наявності довідку про реєстрацію місця проживання (Форма-13) та ідентифікаційний номер.

2️⃣ Повнолітнім українцям необхідно мати:
▪️ український паспорт;
▫️ ідентифікаційний номер;
▪️ за наявності свідоцтво про шлюб чи його розірвання або виданий у іноземній державі документ, який підтверджує шлюб.

3️⃣ Щоб зробити закордонний паспорт за кордоном для дітей до 14 років, потрібні:
▪️ присутність одного з батьків з паспортом громадянина України;
▫️ попередній закордонний паспорт дитини (при наявності);
▪️ свідоцтво про народження дитини або виданий за кордоном документ, перекладений українською мовою;
▫️ квитанція про сплату адміністративного збору.

4️⃣ Повнолітнім потрібно мати:
▪️ паспорт громадянина України;
▫️ ідентифікаційний код;
▪️ попередній закордонний паспорт (при наявності);
▫️ квитанцію про сплату адміністративного збору.

☝ Варто зазначити, що у разі оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон замість викраденого особа додатково подає документ (протокол, довідку тощо), виданий компетентними органами держави, в якій викрадено такі документи, що підтверджує факт звернення особи з приводу його викрадення, з перекладом на державну мову та засвідчений в установленому порядку.

Паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюються у строки, встановлені законодавством, та видаються у строк до трьох місяців з дня прийняття відповідного рішення для їх оформлення. За оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) паспорта громадянина України для виїзду за кордон справляється адміністративний збір у порядку та розмірах, що визначені законодавством.

0