Розмитнення генераторів: які умови та скільки доведеться сплатити

🧮 Державна митна служба України, у зв’язку з тим, що останнім часом громадяни України часто привозять генератори для власних потреб розповіла про правила декларування та оподаткування генераторів при ввезенні їх до України.

Статтею 374 Митного кодексу України передбачено, що генератори, вартість яких становить до 500 євро, а вага не перевищує 50 кг, які переміщуються 🚗автомобілем, 🚂залізницею або ⛴морським транспортом, звільняють від письмового декларування та оподаткування.

✉️У випадку пересилання генераторів поштою, експрес-відправленням або несупроводжуваним багажем сумарна вартість має бути до 150 євро.

Якщо ж товар перевищує неоподатковувані норми, але загальна вартість яких не перевищує 10 000 євро, то його письмово декларують та оподатковують:
– ввізним митом за ставкою 10% від фактурної вартості;
– ПДВ за ставкою 20% від фактурної вартості з урахуванням суми ввізного мита.

База оподаткування таких товарів – частина їх сумарної фактурної вартості, зазначеної в касових або товарних чеках, ярликах, інших документах роздрібної торгівлі, що перевищує неоподатковувану норму.

📝Наприклад, за генератор фактурною вартістю 700 євро, що ввозиться громадянином через автомобільний пункт пропуску, необхідно сплатити митні платежі з суми, що перевищує 500 євро, тобто:
– 10% мита від 200 євро – 20 євро;
– 20% ПДВ від 220 євро (фактурна вартість + мито) – 44 євро.
Загальна сума митних платежів за такий генератор становитиме 64 євро.

Митні платежі сплачують виключно у гривні за курсом НБУ на день декларування товару.
Також митники звертають увагу, що при визначенні фактурної вартості товарів, які переміщуються у несупроводжуваному багажі, додатково враховують вартість їх страхування та перевезення (фрахту) товарів до моменту перетинання митного кордону України (ст. 368 Митного кодексу України).

0