🌼Дача🇺🇦
Як зробити садову доріжку з бетону за допомогою пластикових форм
Красиві доріжки відіграють важливу роль у наданні ділянці певного стилю та індивідуальності. Вони не тільки зручні та дозволяють пересуватися по них в будь-яку погоду без ризику забруднити взуття, але і здатні прикрасити двір та сад. Зробити бетонні доріжки своїми руками нескладно, але вони прослужать довго лише в разі правильно виконаної роботи.
Будівельні матеріали Існує безліч варіантів виконання красивих доріжок. Давно в минулому залишилися вузькі суцільні бетонні полотна. Спеціальні пластикові форми для садових доріжок дозволяють створювати стежки, зовні схожі на тротуари, викладені плиткою або каменем. Для виконання робіт знадобляться наступні будматеріали: щебінь; пісок дрібної фракції; цемент; геотекстиль (дорніт); пластифікатор; барвники; полімерні форми. Купити форму для садової доріжки можна в нашому інтернет-магазині.
Будівельні матеріали
Існує безліч варіантів виконання красивих доріжок. Давно в минулому залишилися вузькі суцільні бетонні полотна. Спеціальні пластикові форми для садових доріжок дозволяють створювати стежки, зовні схожі на тротуари, викладені плиткою або каменем.
Для виконання робіт знадобляться наступні будматеріали:
- щебінь;
- пісок дрібної фракції;
- цемент;
- геотекстиль (дорніт);
- пластифікатор;
- барвники;
- полімерні форми.
- Купити форму для садової доріжки ,або попросити у знайомих.
Форма пластикова для доріжок – трафарет, який заповнюється бетоном. Вона виготовляється з поліпропілену та розрахована на 1000 заливань. Товщина зовнішніх стінок 6 мм, внутрішніх перегородок – 3 мм. Форми розрізняються по конфігурації та по розмірах. Від її висоти залежить товщина плитки – зазвичай вона становить 50-60 мм. Перемички можуть мати такий же розмір або бути коротше на кілька сантиметрів. В такому випадку в основі формування виходить цілісна плита 2-3 см, на якій розташовуються «камінчики» товщиною 3-4 см.
Як зробити бетонну доріжку – послідовність будівництва Проектування Перш ніж приступити до роботи слід визначитися з максимально зручним розташуванням майбутніх доріжок та їх формою. У класичному стилі їх виконують з рівними лініями, з прямокутним перетином. Організовуючи бетонні доріжки на дачі в більш вільному, пейзажному виконанні можна дати волю фантазії. Це різні вигини стежок, закруглені форми та перетини. Розробляючи схему їх прокладання, слід враховувати звички людей та зручність їх пересування по ділянці.

Підготовлення основи
- Згідно зі складеною схемою проводиться розмітка доріжок.
- За допомогою рулетки, шнурів та кілочків позначаються їх межі.
- Потім на глибину не менше 20 см знімається верхній шар грунту – дерен.
- Дно траншеї утрамбовується та засипається шаром щебеню товщиною 10-15 см, який застеляється геотекстилем. Матеріал не дасть прорости бур’янам та перешкодить піску піти в грунт – садова бетонна доріжка вийде більш міцною.

- Геотекстиль засипається піском шаром 4-5 см і знову утрамбовується.
- 4-сантиметрова суміш піску з цементом – останній пласт в підготовленій основі, хоча часто цей шар не використовують. В такому випадку перед заливанням форм пісок рясно поливається водою з розпилювача. Це робиться для того, щоб грунт не витягував вологу з бетону. При влаштуванні основи створюється невеликий нахил для відведення опадів.
Приготування розчину та заповнення форм
Після того як підкладка для доріжки готова, замішується розчин з цементу, піску та щебеню у співвідношенні 1:3:3. Бетон повинен мати густу, пластичну консистенцію – інакше він буде розтікатися. Вручну, без наявності досвіду, його приготувати непросто. Оптимальний варіант – використання бетономішалки. Додавання пластифікатора поліпшить якість розчину та збільшить його морозостійкість. Вважається, що пластикова форма для бетонної доріжки не вимагає мастила. Але якщо використовувати машинне масло, то її буде легше діставати з розчину.

- Змазана форма встановлюється на мокрий пісок та заливається бетоном.
- Кельмою розчин розподіляється за формою, заповнюючи її до країв.
- Надлишки знімаються широким шпателем або будь-якою плоскою рівною рейкою.
- Якщо розчин зроблений правильно, то для того, щоб він «схопився» досить 10-20 хв. Після закінчення цього часу можна акуратно дістати форму та перекласти її в необхідне місце для продовження роботи.
- Наявність двох або трьох трафаретів дозволить прискорити будівництво.

Для того щоб урізноманітнити бетонні доріжки, фото яких в Інтернеті знайти нескладно, в розчин додається барвний пігмент. Крім того, їх можна прикрасити кольоровими камінчиками, мушлями, осколками кахлю або іншими відповідними матеріалами. Декоративні елементи вдавлюються в сирій розчин та після його висихання тримаються досить міцно.

Повністю твердне бетон за 3-4 дні. Протягом цього часу його бажано регулярно поливати водою та накривати плівкою або брезентом. Особливо це важливо в жарку літню погоду – чим довше застигає бетон, тим він міцніший. Щілини між плиткою заповнюються цементно-піщаною сумішшю та заливаються водою. Це запобігає потраплянню у шви грунту та проростанню трави. Але в деяких випадках зазори спеціально заповнюють грунтом з насінням газонної трави.

Основні етапи будівництва бетонної доріжки:
- складання схеми;
- розмітка доріжок;
- вибирання ґрунту, трамбування дна траншеї;
- засипання щебеню;
- укладання геотекстилю;
- засипання та ущільнення піску;
- приготування розчину;
- заповнення форм бетоном;
- засипання швів ЦПС, піском або ґрунтом.
Кожна доглянута ділянка вимагає уваги та праці. Трохи зусиль і її простір буде прикрашено оригінальними доріжками – прямими або звивистими, кольоровими або однотонними – все залежить від бажання та смаку господаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ