Вагітні українки, які через війну виїхали за кордон, можуть отримати безоплатні медичні послуги в країні тимчасового перебування.

Такі послуги включають: спостереження вагітності, медичну допомогу під час пологів, післяпологовий догляд за мамою й новонародженою дитиною тощо.

Для того, щоб їх отримати вагітні українки, які звернулися за прихистком в європейській країні, мають стати на облік та/або оформити місцевий аналог української обмінної карти.

Щоб стати на облік для медичного супроводження вагітності, як правило, потрібно мати медичну страховку. Хоча в певних випадках, це не є обовʼязковою умовою. Медична допомога під час пологів та надання швидкої медичної допомоги вагітним є доступними і безоплатними навіть без наявності медичного страхування.

Детальніше про надання медичної допомоги в країнах Європи дивіться за посиланням https://bit.ly/3PWkx5P. Наразі тут подана інформація щодо медичної допомоги вагітним у таких країнах: Велика Британія, Іспанія, Литва, Польща, Румунія, Франція та Чехія.

0