Електрокардіограма – це графічний метод реєстрації роботи серця. Наше серце скорочується за рахунок електричних імпульсів, які проходять через нього, апарат ЕКГ зчитує їх і переводить в графічну криву. Потім лікар її аналізує і дає висновок про наявність патологічних змін в серці, що впливають на його роботу. Кардіографія один з основних методів діагностики серця і роботи всієї серцево-судинної системи, яка використовується, як лікарями швидкої допомоги, так і в вузькопрофільних, кардіологічних відділеннях
КОЛИ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ЕЛЕКТРОКАРДІОГРАФІЯ СЕРЦЯ?
Електрокардіографія призначається при всіх, без винятку, захворюваннях серця. У Києві, в медичному центрі невідкладних станів «ІМПУЛЬС», кардіограму призначають на першому прийомі у кардіолога. Адже це найбільш інформативний метод для початкової діагностики порушень.
Також лікар може призначити ЕКГ і в таких випадках:
- Повторне обстеження після проведеного лікування, для спостереження за динамікою одужання;
- Після перенесеного інфаркту міокарда та інших захворювань серця, для контролю за відновленням міокарда та реабілітацією;
- У профілактичних цілях. Людям після 50 років, рекомендується знімати кардіограму раз на рік;
- Люди, які перехворіли на гострі інфекційні захворювання (грип, пневмонія, кір, і інші);
- Перед і після будь-яких оперативних втручань;
- Людям з хронічними захворюваннями, такими як цукровий діабет, панкреатит, язва шлунку, порушення роботи щитовидної залози, ревматизм та інші;
- Вагітні жінки проходять ЕКГ кілька разів протягом всього періоду і контрольний після пологів;
- Перед перевезенням хворих з однієї лікарні в іншу.
Також лікар може призначати електрокардіографію в підлітковому віці, для контролю за розвитком серцево-судинної системи, під час активного росту дитини.
СИМПТОМАТИЧНІ ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ЕЛЕКТРОКАРДІОГРАМИ
ЕКГ може призначатися з профілактичною метою, коли симптоми хвороби ще відсутні. Але зазвичай люди приходять на прийом з певними скаргами на роботу серця, і тоді кардіолог направляє на запис кардиографии.
Симптоми, при яких обов’язково необхідно звертатися до лікаря:
- Постійні скачки артеріального тиску;
- Біль різного характеру (давить, пекучий, колючий і ін.) в серце;
- Відчуття неритмічної роботи серця;
- Задишка і втому після мінімальних фізичних навантажень;
- Безпричинна втрата свідомості;
- Дискомфорт у грудній клітці.
А також при інших, будь-яких проблемах з серцем, варто відразу звертатися до кардіолога, який направить на ЕКГ. Ви можете записатися в приватний медичний центр «ІМПУЛЬС» по телефону, пройти обстеження за один прийом і отримати розшифровку своєї кардіограми.

Запис ЕКГ проходить протягом 10-15 хвилин в лежачому положенні. Лікар підключає до пацієнта електроди, і починає запис. Після того, кардіолог в клініці розшифровує плівку, зіставляє зі скаргами, симптомами, виставляє діагноз і розписує лікування.
Іноді, для виявлення певних порушень, проводиться електрокардіографія з навантаженням. Спочатку записується нормальна кардіограма, а потім лікар просить виконати кілька фізичних вправ, і тоді відразу знімає ще одне ЕКГ. Після цього він порівнює обидва варіанти і дає свій висновок.
ЩО МОЖНА ВИЗНАЧИТИ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ЕКГ – РОЗШИФРОВКА КАРДІОГРАМИ?
Під час розшифровки плівки ЕКГ, лікар дивиться на розміри і форму зубців, кількість серцевих скорочень, ритм, загальний вигляд кривої.
Він зможе побачити такі патологічні зміни:
- Блокади проведення електроімпульса (AV-блок, блок пучка Гіса та ін.);
- Різні види аритмій;
- Гострі порушення роботи серця (інфаркт міокарда, аневризма та ін.);
- Збільшення або зменшення розміру передсердь і шлуночків;
- Тахікардія або брадикардія;
- Ішемічні зміни в міокарді;
- Ознаки перевантаження відділів серця;
- Серцева недостатність;
- А також судинну гостру патологія, наприклад тромбоемболію легеневої артерії.

У нормі, на кардіограмі лікар буде бачити синусовий ритм, ритмічні серцеві скорочення, правильної форми зубці та інтервали між ними.